Zabawki behawioralne, nauka i zabawa z psem

Nauka połączona z zabawą to najlepszy sposób na utrzymanie psa, w dobrej kondycji psychofizycznej. Zabawki behawioralne wspomagają ogólny rozwój zwierzaka i zapewniają mu rozrywkę, pod nieobecność właściciela.

Zabawki behawioralne, czym są i jak z nich korzystać

Zwierzęta uczą się i rozwijają poprzez nowe doświadczenia. Dostarczając psu nowych bodźców, wspomagamy jego rozwój psychofizyczny. Zabawki behawioralne poprawiają koordynację psychoruchową, zapewniają rozrywkę i zmuszają zwierzę do podejmowania nowych wyzwań. Jeżeli często nie ma Cię w domu, a pozostawiony w nim pies rozrabia i niszczy meble lub inne cenne przedmioty, zapewnij mu rozrywkę w postaci zabawek. Napełnione smakołykami i poukrywane w różnych miejscach kule, zmuszą go do aktywnego poszukiwania przysmaków, i odciągną jego uwagę od domowych sprzętów.

Zabawki behawioralne – charakterystyka

Dobrze dobrane, w odpowiednim kształcie zabawki mają pozytywny wpływ na kondycję psychofizyczną psa. Na rynku dostępne są różne modele zachęcające zwierzę do aktywnego spędzania czasu, szukania rozwiązań i samodzielnego myślenia. Zabawki behawioralne wyróżniają się specjalną konstrukcją, która umożliwia napełnianie tych przedmiotów psimi przysmakami. Ich pozyskanie wymaga od zwierzaka trochę wysiłku fizycznego i intelektualnego.

Kongo – to przedmiot w kształcie gruszki z wydrążonym otworem, w którym można umieścić psie przysmaki. Zadaniem psa, po jego zlokalizowaniu, jest wyjęcie smaczków.

Łamigłówka – to wyjątkowa zabawka behawioralna pobudzająca inteligencję u psa. Taka łamigłówka angażuje zarówno czworonoga, jak i właściciela. Napełniona smakołykami stanowi nie lada wyzwanie dla naszego pupila. Zabawka aktywuje psie łapy i nos i zmusza go do myślenia. Jest doskonałym przedmiotem edukacyjnym dla psów w każdym wieku. Stymuluje ośrodkowy układ nerwowy, zachęca do wysiłku fizycznego, uczy koncentracji i korzystnie wpływa na samopoczucie.

Snackball (kula smakula) – to przedmiot w kształcie piłki. Wykonany jest z twardego, odpornego na psie zęby materiału i naszpikowany małymi otworami, w których umieszcza się przysmaki. Zadaniem czworonoga jest wyjęcie umieszczonych w kuli smakołyków. Bawiąc się kulą, zwierzę uczy się cierpliwości, trenuje spostrzegawczość i aktywuje myślenie. Snackball to doskonała rozrywka dla psów w każdym wieku.

Kości i hantle – to przedmioty służące do szkolenia psów i zachęcające je do ruchu. Podczas nauki aportowania i zabawy uczą psa chwytania i masują dziąsła.

Zabawki behawioralne stymulują intelektualnie i poprawiają kondycję fizyczną psa. Dostosowane do wieku, kondycji i możliwości zwierzaka stanowią doskonałą rozrywkę. Wspomagają ogólny rozwój, uczą myślenia, analizowania i wymuszają poszukiwanie rozwiązań, a także są doskonałym ćwiczeniem na cierpliwość. Inwestując w nie, inwestujesz w zdrowie i dobry nastrój pupila.