Co zrobić, aby pies się nas słuchał?

Marzysz o posiadaniu psa, jednak obawiasz się, że pies nie będzie się słuchał i będzie stwarzał problemy? Jeśli nigdy nie miałeś zwierzaka pod opieką i masz takie obawy, to na pewno jesteś świadom tego, że każdy pies jest inny, no i przede wszystkim to Ty musisz się nim opiekować. Dlatego warto poznać kilka przydatnych reguł, zanim weźmiemy psa do swojego domu.

Właściciel musi wydawać rozkazy

Jeśli chcesz, aby pies się słuchał, to na pewno musisz nauczyć psa tego, aby słuchał Ciebie i Twoich rozkazów. Możesz zacząć od prostego zadania, a więc nauczenia psa komendy leżeć. To niezbędny element do tego, aby pies nie wszedł Ci na głowę. W przeciwnym wypadku możesz mieć mnóstwo kłopotów z psem podczas każdego dnia. Dlatego pamiętaj, że pies musi się Ciebie słuchać. Dlatego musisz nauczyć go co najmniej podstawowych komend. To podstawa do tego, aby pies wiedział kto tu rządzi. Jednak żeby tak było, musi on przejść przynajmniej podstawową tresurę i to najlepiej już jako dziecko.

Pies powinien wiedzieć, że ma się słuchać

Wszyscy, którzy mają psy na pewno marzą o tym, aby to był nasz najlepszy przyjaciel. I oczywiście najpewniej tak będzie, jednak na początku musimy poświęcić sporo czasu. Gdy ten czas mu poświęcimy na tresurę i wychowanie, to potem na pewno będzie się lepiej żyło, zarówno psu, jak i nam. Dlatego przynajmniej na początku warto udać się do profesjonalnego behawiorysty, który od razu pokaże kilka ważnych wskazówek nam dotyczących tego, jak w odpowiedni sposób obchodzić się z psem. W ten sposób będziemy mieli pewność, że pies będzie wyszkolony w odpowiedni sposób, a także dowiemy się sami sporo w temacie tego, jak szkolić psa. Jeśli więc chcemy, aby pies się nas słuchał, to od początku musi on być wychowywany w taki sposób, aby wiedział po prostu kto tu rządzi, a także że to pies ma słuchać nas, a nie na odwrót.